KONST / Litografier / Färglitografi 3525115
*
nr 352 5115
Färglitografi
Sign, FÃ¥glar, 131/225, 24 x 51
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 mars 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/3 15:04:36
1
300 kr
13/3 21:36:05
1
400 kr
14/3 08:58:48
2
600 kr
14/3 10:53:10
1
550 kr
14/3 10:54:03
1
650 kr
14/3 11:20:02
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv färglitografi fågel fågelmotiv fåglar grafik litografi litografier litografiskt blad
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:01
*
Färglitografi
nr 352 5115
Färglitografi
Sign, FÃ¥glar, 131/225, 24 x 51
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 mars 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/3 15:04:36 | 1 | 300 kr |
13/3 21:36:05 | 1 | 400 kr |
14/3 08:58:48 | 2 | 600 kr |
14/3 10:53:10 | 1 | 550 kr |
14/3 10:54:03 | 1 | 650 kr |
14/3 11:20:02 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv färglitografi fågel fågelmotiv fåglar grafik litografi litografier litografiskt blad
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:01